KENT GÜNDEMİ
Yalçın Akyol, 'Transfer Tekliflerine' Açıklık Getirdi
Yalçın Akyol, 'Transfer Tekliflerine' Açıklık Getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan aday adaylarından Yalçın Akyol, yerel seçimlerde izleyeceği yol haritası ile bundan sonraki siyasi yaşamı hakkında haber portalımız sahibi Ali PEKMEZCİ'ye konuştu..

Yalçın Akyol, kendisinin ön seçimden ikinci çıkması üzerine CHP'den Seyhan Belediye Başkan adaylığına Zeydan Karalar'ın tercih edilmesini 'bir sandık iradesi' olarak değerlendirdi..

Ancak ön seçimde olağanüstü zor koşullar altında bir siyasi çalışma sürdürdüğünü belirten Akyol "Çok üzerime gelindi, bazıları üzerime oynadı.. Bununla ilgili elbette yakınmalarım serzenişlerim olacak.. Daha önce de söylediğim gibi günü ve saati geldiğinde bunlarla hesaplaşma zeminini elbette yaratacağım" dedi..

Akyol, kendisine HDP, DSP ya da başka partilerden adaylık teklifi gelip gelmediği şeklindeki soruyu da cevaplandırdı:

"Ben CHP'nin bir üyesiyim.. Halâ partimin rozetini taşıyorum.. Bu rozeti taşıdıkça bir başka partiden aday olmam sözkonusu olabilir mi? Beni en iyi tanıyanlar sizlersiniz.. Haa, başka partiler beni aday olarak düşünebilir, teklif getirebilir, hepsine saygı duyarım.. Ama CHP rozetini taşıdığım sürece tavrım nettir.. Ancak bu partilerden aday olabilmem için önce o rozeti çıkarmam lazım"

 

 

 

 

 


Yayınlanma Tarihi: 15.01.2014
Okunma Sayısı: 1874

Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Siz de Yorum Yazın